Mokamas gydymas Lietuvoje

Jei asmuo yra apdraustas privalomuoju sveikatos draudimu (PSD), už jo gydymą iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) moka ligonių kasos. Visgi vadovaujantis teisės akte aprašytu mokamų paslaugų sąrašu, kai kuriais atvejais mokėjimas už paslaugas gydymo įstaigose yra įteisintas ir PSD apdraustiems pacientams, todėl už tam tikras gydymo paslaugas sumokėti vis dėl to reikės. 

Tuo tarpu PSD neapsidraudusiam asmeniui susirgus savo lėšomis (išskyrus būtinąją medicinos pagalbą, kuri teikiama nemokamai tik nuolatiniams Lietuvos gyventojams) reikės mokėti už kiekvieną medicinos paslaugą. Norint gauti iš PSDF apmokamas sveikatos priežiūros paslaugas, būtina mokėti PSD įmokas, būti apdraustam ir kreiptis į gydymo įstaigą, sudariusią sutartį su teritorine ligonių kasa.

Mokėti už sveikatos priežiūros paslaugas reikia, jeigu asmuo:

  • neapdraustas PSD;
  • kreipiasi į gydymo įstaigą, kuri nėra sudariusi sutarties su TLK;
  • nori gauti gydytojo specialisto konsultaciją, bet neturi siuntimo; 
  • savo iniciatyva pasirenka papildomas paslaugas ar procedūras;
  • pasirenka mokamas paslaugas, įrašytas į sveikatos apsaugos ministro patvirtintą mokamų sveikatos priežiūros paslaugų sąrašą. Pavyzdžiui, mokėti teks už šias paslaugas: kosmetinės chirurgijos operacijas ir kosmetologines procedūras, nėštumo nutraukimą, dantų implantavimą, akupunktūrą ir manualinę terapiją, sveikatos tikrinimą vykstant į užsienį, norint įsigyti ginklą, gauti vairuotojų ar aviatorių pažymėjimus ir kt.;
  • pasirenka brangiau kainuojančias paslaugas, medžiagas, procedūras, nei kompensuoja TLK: tokiu atveju reikės sumokėti jų faktinių kainų ir nemokamų paslaugų, medžiagų, procedūrų kainų skirtumą (pavyzdžiui, gydantysis gydytojas pasiūlo naudoti naujesnius, brangesnius medikamentus ar gydymo technologijas ir pacientas su tuo sutinka).
Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie užtikrina tinkamą svetainės funkcionavimą ir informavimą.
Privatumo politika Sutinku